Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Pojďme si povídat > 25. 4. Petr Kvarda a Pavel Chlum: Čína s batohem nejen po Sečuánsku

25. 4. Petr Kvarda a Pavel Chlum: Čína s batohem nejen po Sečuánsku

Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás v hodinu a půl dlouhé přednášce provedou celkem dvanácti provinciemi nejlidnatější země světa.
Na své cestě ušli 160 km pěšky, 500 km se plavili lodí, 2500 km jeli autobusy a 3000 km strávili ve vlaku. Hned po příletu do Pekingu se prošli po Čínské zdi v oblasti Mutianyu, navštívili Zakázané město i náměstí Nebeského klidu. Poblíž města Datong zkoumali Yungangské jeskyně s 50 tisíci soškami z pískovce a nedaleký taoistický klášter u Hunyuanu, který je zavěšený přímo na skalnatém útesu. Prochodili si historické městečko YingXian a Pingyao.
Předmětem zájmu byla i větší města jako Taiyuan, Xian, nebo Chengu. Samozřejmě neopomněli navštívit Terakotovou armádu ani rezervaci, kde chovají vzácné pandy velké. Cestovatelé vystoupali „po svých“ do nadmořské výšky 3077 metrů na posvátný vrchol Jing Ding a hned následující tři dny strávili plavbou po řece Jang-c'-ťiang, kde proplouvali jejími úžasnými soutěskami.
Po prohlídce největší přehrady na světě, Tři soutěsky, obhlédli Yichang, odkud se rychlovlakem přepravili do Šanghaje. S návštěvou promenády Bund spojili výstup na jeden z nejvyšších mrakodrapů světa a shlédli na svět ze 100. patra. Okusili také jízdu rychlovlakem Maglev, který se pohybuje na magnetických polštářích rychlostí přes 430 km/h.

Přednáška se koná ve středu 25. dubna od 18:00 hod. v konferenčním sále v 5. patře.

Vstupné 50/25* Kč
* Slevy se vztahují na studenty, seniory a držitele ZTP průkazů. Děti do 12 let zdarma

Cina.png