Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Pojďme si povídat > 24. 11. Pavla Bičíková: Tajemná Barma

24. 11. Pavla Bičíková: Tajemná Barma

V této ještě donedávna pro cizince uzavřené zemi najdete kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající bezstarostné místní obyvatele. Během naší měsíční cesty jsme se vydali na několik „divokých“ treků, kde nebyla nouze o dramatické chvíle. Dostali jsme se do horských vesnic, kde lidé stále žijí tradičním způsobem života. V údolích u jezer nás uchvátil „vodní svět“, kde lidé žijí v domech na kůlech. Barma je země kontrastů. Stále se potýká s chudobou, s ozbrojenými konflikty i přírodními katastrofami. Je to však i země plná naděje a nových příležitostí. A především je to země úsměvů.

Začátek v 18:00 hodin v konferenčním sále v 5. NP.

Vstupné 60/30 Kč*      Vstupenky ZDE.


Hradec-Barma-(2).jpg


UPOZORNĚNÍ
 
Upozorňujeme návštěvníky akce, že vstup je povolen pouze s nasazeným respirátorem. Návštěvník bude na akci vpuštěn pouze v případě, že:
a) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží tuto skutečnost národním certifikátem
b) nebo se prokáže potvrzením o prodělání covid-19 ne starším než 180 dní.
 
Pokud návštěvník neprokáže tímto způsobem bezinfekčnost, nebude na akci vpuštěn. Upozorňujeme, že v tomto případě knihovna za zakoupenou vstupenku peníze nevrací.