Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Pojďme si povídat > 19. 2. Tomáš Černohous: Expedice Mahali

19. 2. Tomáš Černohous: Expedice Mahali

Přednáška nabídne řadu fotografií, krátkých filmů a poutavé vyprávění o měsíční cestě po Tanzanii, Keni, Ugandě, Rwandě a ostrově Zanzibar. Tomáš Černohous cestoval s kamarádem Oldřichem Smolou, a to převážně dopravními prostředky, které využívají místní. Spali každou noc pouze u místních lidí, čímž měli možnost získat spoustu unikátních informací, ochutnávat tradiční jídla, vyslechnout si mnoho zajímavých osobních příběhů, a hlouběji tak proniknout do běžného života Východoafričanů. 
 
"Pokud bych měl vyzdvihnout několik nejkrásnějších a nejzajímavějších bodů přednášky, na které se diváci budou moci těšit, bude to určitě návštěva národního parku Ngorongoro (Tanzanie), masajského trhu a masajských vesnic (nikoliv potěmkinovských a turistických, ale skutečných), jednoho z největších slumů v Africe - slumu Kibera u města Nairobi (Keňa), malebného jezera Bunyonyi s desítkami malých ostrůvků a průzračnou vodou (Uganda), krásných čajových a kávových plantáží u jezera Kivu na západě Rwandy, míst spjatých s místní genocidou z roku 1994 a v neposlední řadě také ostrova Zanzibar s jeho čarokrásnými plážemi, plantážemi koření, otrokářskou historií a výborným jídlem. K tomu všemu diváky čeká mnoho zážitků a zkušeností z netradičního cestování po netradičních zemích."
Tomáš Černohous


Přednáška v délce trvání cca 100 minut, jejíž součástí je kromě povídání, fotografií a videí také výstava předmětů dovezených z daného místa, se koná 19. února od 18 hodin v konferenčním sále v 5. patře.

Vstupné: 50/25* Kč.
Slevy se vztahují na studenty, seniory a držitele ZTP průkazů. Děti do 12 let zdarma.