Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Pojďme si povídat > 13. 1. Radka Tkáčiková: Poslední nepálské království Horní Mustang + výstup na Saribung (6 360 m)

13. 1. Radka Tkáčiková: Poslední nepálské království Horní Mustang + výstup na Saribung (6 360 m)

Nepál v trochu jiné podobě. Království Mustang, donedávna uzavřené pro turisty, izolované a tajemné, se již otevřelo světu; jeho kulturní a buddhistické skvosty jsou všudypřítomné. Nejstarší buddhistické svazky v nejstarších klášterech tibetského buddhismu v oblasti vysokohorské pouště, kterou jen síla lidí dokázala zúrodnit. Oblast, kde hory a písek umožnily vytvořit základny tibetským Khampům pro boj
s Čínou, která napadla Tibet. A o kousek dál již ledovce a zaledněné štíty hor. Přiblížím vám výstup na Saribung peak (6300 m) v hraničním pásmu s Tibetem a oblast Narphu, která je stejně jako Mustang mimo hlavní turistický ruch.

Začátek v 17:00 hodin v konferenčním sále v 5. NP. 

Vstupné 80/50* Kč     Vstupenky ZDE

* Sleva se vztahuje na studenty, seniory a držitele průkazu ZTP. Děti do 12 let jsou zdarma. 


Posledni-nepalske-kralovstvi-Horni-mustang.png

UPOZORNĚNÍ
 
Upozorňujeme návštěvníky akce, že vstup je povolen pouze s nasazeným respirátorem. Návštěvník bude na akci vpuštěn pouze v případě, že:
a) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží tuto skutečnost národním certifikátem
b) nebo se prokáže potvrzením o prodělání covid-19 ne starším než 180 dní.
 
Pokud návštěvník neprokáže tímto způsobem bezinfekčnost, nebude na akci vpuštěn. Upozorňujeme, že v tomto případě knihovna za zakoupenou vstupenku peníze nevrací.