Přeskočit navigaci

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
On-line katalog E-zdroje Digitální knihovna
Úvod > Akce > Další akce (Něco navíc...) > Články > 3. 9. X=10 OSLAVTE S NÁMI 10 LET V NOVÉ BUDOVĚ

3. 9. X=10 OSLAVTE S NÁMI 10 LET V NOVÉ BUDOVĚ

baner.png 


V pondělí 3. 9. od 10:00 začíná program Studijní a vědecké knihovny připravený k 10. výročí působení v nové budově. Léto ještě zdaleka nekončí a první školní den se dá strávit příjemně.

Přijďte si poslechnout hudbu, zhlédnout divadelní představení, absolvovat s dětmi výtvarnou dílnu nebo se ponořit do virtuální reality, kterou pro Vás připravilo Technologické centrum.

Pro nejmenší návštěvníky bude po celý den před knihovnou připraven stánek plný hříček, úkolů a tvoření, který bude zároveň vstupní branou do knihovny. Uvnitř knihovny se pak spolu s dětmi můžete nechat vtáhnout do kouzelného světa knih, pohádek a příběhů a zasoutěžit si s Pohádkovou hrou

Odměny výhercům soutěží věnovali:

Klicperovo divadlo v Hradci Králové
Divadlo Drak

The Wrr

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové


PROGRAM:

Galerie U Přívozu

10:00 – 13:00 hod.
Martina Marková: Výtvarná dílna pro děti (l. stupeň ZŠ) 

Zveme všechny malé čtenáře a cestovatele: přijďte za námi do knihovny a vyrobte si svou originální knihu. Připravili jsme pro vás dílničku, kde si vytvoříte svůj vlastní DENÍK CESTOVATELE a zavzpomínáte tak na své zážitky z prázdnin. Budeme stříhat, lepit a kreslit a spolu znovu plout po moři, toulat se po horách, hradech i zámcích nebo v lese…

10:00 – 13:00 hod.
Technologické centrum – Mini roboti i procházka virtuálním světem

Pro všechny zvídavé děti i jejich hravé rodiče připravilo TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové ukázku virtuální reality i programování s malými roboty Ozoboty. Projít se po mořském dně, projet se na horské dráze nebo se stát součástí pohádkového příběhu… To vše umí svět virtuální reality, do kterého děti i dospělé přenesou speciální brýle HTC Vive. Není třeba nikam cestovat, stačí jen speciální brýle a do ruky dva ovladače, díky kterým si lze třeba zahrát golf nebo se přenést do vesmíru a prohlédnout si zblízka planety ve sluneční soustavě. 
Na všechny zvídavé děti, které by si chtěly vyzkoušet základy programování, pak čekají malí roboti Ozoboti. Umějí poslouchat na slovo – dojet do obchodu, najít poklad nebo se proplést bludištěm –, ale potřebují trochu pomoci v podobě jednoduchých barevných příkazů, které zvládne opravdu každý. Na všechny se těší tým TC HK www.tchk.cz.

17:00 – 18:00 hod.
Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové – Oscar Wilde: Jak je důležité míti Filipa 

Klasická komedie mistra výsměchu Wilda se spoustou okurkových chlebíčků, rakviček, předsudků, omylů a lásky… Režie Jana Portyková.


Venkovní prostory u knihovny

13:30 – 14:00 hod. a 15:30 – 16:00 hod.
Vystoupení saxofonistů Saxtet 

SAXTET je saxofonový soubor při ZUŠ Střezina, který souběžně se Střezinským tanečním orchestrem v roce 2003 založil Tomáš Mucha. Obsazení souboru se často obměňuje, přesto Saxtet stále úspěšně reprezentuje školu jak na soutěžích, tak na veřejných vystoupeních, od samostatných koncertů přes vernisáže či jiné kulturní akce až po hraní na rozličných konferencích či firemních večírcích. V současné době hraje Saxtet v pětičlenném obsazení pod vedením Anežky Smotlachové. V repertoáru souboru naleznete různé hudební styly od klasiky přes swingové standardy, jazz, filmovou hudbu až po skladby ve stylu popu nebo funky.

14:15 – 15:15 hod.
Skupina TWO 4U 

Skupina TWO 4U hraje akustické verze skladeb od 60. let až po současnost.
Obsazení: Lucie Eisenreichová – zpěv, Josef Zámečník – kytara.

18:05 hod.
Slavnostní přípitek a proslov ředitelky SVK HK Mgr. Evy Svobodové


18:10 – 19:00 hod.
Dragon´s Brew

Intergenerační sestava se základnou v divadle Drak v Hradci Králové, kterou založili otec a syn Jiří a Jiří Vyšohlídovi v roce 2014. Vzali si pod křídla vynikající muzikanty z blízkého okolí hradecké ZUŠ Střezina a rozhodli se hrát žánr v tomto kraji a době neobvyklý – jazz fusion. Zprvu se vracejí do období 70. let a elektrického jazzrocku, poslední dobou hlavně autorskými skladbami stále více směřují k moderní fusion. První CD, vydané v létě 2015, nese titul "Dračí jazzdci", druhý nosič vydali Dragon's Brew na podzim roku 2016 a pojmenovali ho jednoduše „Brew“. Kapela působí především v rodném Hradci, vyjíždí ale i do jiných destinací v ČR; v dubnu například navštívila pověstnou pražskou Redutu. Dragon's Brew může nabídnout obrovskou porci mladistvé a energické improvizace. Hlavní devizou kapely je prostá a srdečná radost z muziky.

*změna programu vyhrazena

O občerstvení se postarají:


cafe.png

café Na kole

vinovio.jpg
vinotéka Vinoviomakronky.jpg

 makronky Malý Princ


catering.jpg


 Bar and coctail catering