Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Další akce (Něco navíc...) > Články > 9. 5. Promítání filmu HASTRMAN, režie: Ondřej Havelka

9. 5. Promítání filmu HASTRMAN, režie: Ondřej Havelka

Ve středu 9. 5. Vás srdečně zveme na promítání nového českého filmu Hastrman režiséra Ondřeje Havelky a na setkání s autorem předlohy Milošem Urbanem.

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus, jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera Katynka revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni všichni, i učitel Voves a farář Fidelius. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí.

Jde o adaptaci knihy Miloše Urbana, která v roce 2001 získala cenu Magnesia Litera. Pro Ondřeje Havelku je film jeho režijním debutem.
Po promítnutí filmu bude následovat diskuze s Milošem Urbanem. 

Začátek v 18:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP.

Vstupné 60/30 Kč.*
Slevy se vztahují na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP.

Hastrman_fb_04.png
 
Se vstupenkou na tuto akci, budete moci navštívit Bio Central na stejné představení za 60,- Kč. Za cenu standardní vstupenky do kina pak tedy dvakrát Hastrman a autor předlohy!

Hodinu před představením si pak budete moci zakoupit od knihkupectví Kosmas knižní předlohu Miloše Urbana. K dispozici budou i další díla tohoto autora.
 
centr_logo-plazma.jpg     logo-Kosmas-slogan.jpeg