Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Další akce (Něco navíc...) > Články > 5. 4. v 17:00 hod. Alexander Tomský: Pod vládou Jejího Veličenstva aneb U anglických domorodců

5. 4. v 17:00 hod. Alexander Tomský: Pod vládou Jejího Veličenstva aneb U anglických domorodců

Ve čtvrtek 5. dubna se koná ve Studijní a vědecké knihovně přednáška Alexandra Tomského "Pod vládou Jejího Veličenstva aneb U anglických domorodců". Vše, co chcete vědět o životě v Anglii v 70. a 80. letech, o anglickém humoru, literatuře, předsudcích a politické tradici. Angličané jsou ostrované, monarchisté, a hlavně velcí individualisté i excentrici. Jsou rádi, když je někdo považuje tak trochu za blázny, neboť jak praví Oscar Wilde: "Život je příliš důležitý, než abychom jej brali vážně." Jsou většinou féroví, nesoudí nikoho předem a nesnášejí vytahování, logiku a byrokracii.
 
Alexander Tomský je český politolog, nakladatel a překladatel z angličtiny a češtiny. Vystudoval mezinárodní vztahy na London School of Economics a tomistickou filosofii na The London Institute of  Education. Pracoval jako politolog v ústavu Keston College. Přednášel na New York University v Praze. Přeložil, vybral a sestavil výbory epigramů a paradoxů zejména G. K. Chestertona a Oscara Wilda. 

Začínáme v 17:00 hod. v konferenčním sále v 5. podlaží.
Vstupné 50/25 Kč, děti zdarma.
Sleva se vztahuje na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP.

Alexander-Tomsky.png