Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Další akce (Něco navíc...) > Články > 22. 9. Noc literatury

22. 9. Noc literatury

Srdečně Vás zveme na Noc literatury ve Studijní a vědecké knihovně,a to ve středu 22. září od 17:00 hod.  Od roku 2006 si klade tato událost probudit zájem veřejnosti o současnou literaturu, její různé směry a kreativitu.

Na programu letošního ročníku v Hradci Králové se můžete seznámit se dvěma frankofonními autory! Připravili jsme pro Vás setkání s konžským básníkem Cayou Makhele a poté i s dílem francouzského autora Laurenta Bineta, jehož kniha s názvem "Civilizations" vyšla nyní i v češtině. Během večera budou čteny básně autora Caya Makhele ve francouzštině a v češtině a také úryvky z knihy. Povídání ve francouzštině bude přeloženo do češtiny.

Akce je pořádána ve spolupráci s Francouzskou aliancí Pardubice - Východní Čechy, Francouzsko-českým klubem Hradec Králové, festivalem Tvůrčí Afrika a za podpory Francouzského institutu v Praze a Velvyslanectví Francie v České republice.

 

Poté proběhne další čtení ze dvou vybraných děl. Tereza Vodochodská přečte úryvky z románu Anny Burns: Mlíkař a Ilona Dvořáková z knihy Žij tam, kde jsou písně od Oksany Marafioti.
Hudební doprovod: Martina Forejtková, David Jandl a Ilona Dvořáková.

Aktualni-2021-A3-tisk14-png_noc-literatury_21.jpg