Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Další akce (Něco navíc...) > Články > 19. 9. a 21. 9. Francouzské dny ve Studijní a vědecké knihovně

19. 9. a 21. 9. Francouzské dny ve Studijní a vědecké knihovně

Francouzská aliance v Pardubicích ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové Vás srdečně zve již tradiční festival Francouzské dny.

Přijďte se naučit a zahrát si nejen francouzskou koulovou hru pétanque s týmem Alliance Française de Pardubice  a s Klubem Přátel Pétanque Hradec Králové ve středu 19. 9. od 16:00 hod. ve venkovních prostorách Studijní a vědecké knihovny. (vedle CrossCafe)


V pátek 21. 9. se pak můžete těšit na tematický večer, který vám odhalí krásný francouzský region Bretaň! Tato historická provincie v západní Francii disponuje bohatým kulturním dědictvím díky svým hradům, a také vám nabízí své gurmánské speciality typické bohatostí a pravostí svých pokrmů. Mezi typickými kulinářskými specialitami můžeme najít samozřejmě plody moře, palačinky, ale hlavně slavné galetky z pohankové mouky! Přijďte se nechat unést na turistický a gurmánský výlet na bretaňský poloostrov.

Začínáme v 17:00 hod. v konferečním sále v 5. NP. Vstup volný.

FD-2018-pozvanka.png

Pokud se k nám v pátek nedostanete, můžete se nechat inspirovat naší Digitální knihovnou. Máme některé překlady románů, vědeckých prací a také staré učebnice jazyka.