Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Další akce (Něco navíc...) > Články > 10. 9. Rok '68 ve východních Čechách: Očima Josefa Kráma

10. 9. Rok '68 ve východních Čechách: Očima Josefa Kráma

Od září se jsme pro Vás připravili cyklus kino-večerů, který pořádá Paměť národa Východní Čechy ve spolupráci s městem Hradec Králové, projektem Hradecké osmičky a Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové. Každý měsíc se budete moci seznámit s pamětníkem události, která poznamenala naše dějiny. Bude promítnut krátký film a po něm bude následovat beseda s osobností, která autenticky přiblíží zlomové události naší historie.

Nejen na události srpna 1968 se bude Josefa Kráma ptát dokumentarista Paměti národa Luboš Janhuba v rámci první hradecké Kino-besedy zasvěcené východočeským osmičkovým výročím. Přijďte si poslechnout dramatické vzpomínky na sovětskou okupaci. Josef Krám v roce 1968 spolupracoval se Svobodným vysílačem Podorlicko, který šířil éterem svobodné rozhlasové vysílání. Fotografoval polská i sovětská okupační vojska a fotografie následně vystavoval. Jak probíhala srpnová okupace ve východních Čechách? Co zůstalo ve východočeské paměti k roku 1968?

Více o osobnosti PhDr. Josefa Kráma se dozvíte zde.

SOUČÁSTÍ KINO-BESEDY BUDE I PŘEDSTAVENÍ NOVÉHO DOKUMENTÁRNÍHO POŘADU "PAMĚŤ NÁRODA VÝCHODNÍCH ČECH" VE Východočeská televize. ZA VÝCHODOČESKOU TELEVIZI PROMLUVÍ JEJÍ ŘEDITEL OLDŘICH TAMÁŠ, KTERÝ S ŘEDITELEM PAMĚTI NÁRODA VÝCHODNÍ ČECHY TOMÁŠEM HELLEREM, SLAVNOSTNĚ UVEDE SPOLEČNÝ PROJEKT.

Začínáme v 17:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP.

Vstupné je dobrovolné a bude využito na další natáčení východočeských pamětníků.

HK_kinobeseda_elektronicka.jpg